6 tipů k přípravě zahrady před zimou

Letošní podzim nám díky slunným dnům a vysokým teplotám pomáhá zapomenout, že se blíží zimní období. Sychravé počasí a přízemní mrazíky nás ale mohou zaskočit co by dup, a tak je třeba na jejich nástup řádně připravit sebe i zahradu. Co je třeba udělat, než dopřejete vaší zahradě zimní spánek?

 

Zahradní vysavač Bosch ALS 25

Tip Doktora Kladiva! Zahradní vysavač Bosch ALS 25  zvládne odstranit listí za zlomek času. 

 

1. Trávník

Z trávníku shrabejte spadané listí a umístěte ho okolo kořenů stromů, abyste je ochránili před mrazem. Odstranění listí z trávníku je nutné, v kupách se množí škůdci a vznikají plísně. Samotný trávník ošetřete přípravkem proti pleveli a pohnojte. Důležitou částí přípravy je vertikutace neboli provzdušnění. Pomocí vertikutátoru odstraníte z trávníku tzv. travní plsť, která zabraňuje průniku živin a vláhy. 

 

Vertikutátor AXT Rapid 2200

Vertikutátor AXT Rapid 2200 s vynikajícím drticím výkonem a mimořádně ostrým nožem.

 

2. Stromy a keře

Stromy i keře potřebují před zimou upravit. Je třeba ostříhat větve, zarovnat živé ploty a odstranit staré stromy. Ovocné keře jako rybíz zbavte suchých větví, abyste se příští sezónu mohli těšit z nové úrody.

 

Štípací sekera XXL X27

Štípací sekera XXL X27 Fiskars

3. Záhony

Půda v sezóně odevzdala veškeré živiny. Aby je pro další rok znovu načerpala, je potřeba ji důkladně zrýt a pohnojit.

 

4. Voda

Vypněte přívod vody a vypusťte zásoby z trubek. Pokud zapomenete, hrozí s úderem mrazů popraskání trubek a zbytečné nepříjemnosti. Po vypuštění závlahový systém zazimujte, případně pomocí kompresoru zbavte zbytků vody.

 

5. Dřevo na topnou sezónu

Chcete si sami připravit dřevo na topnou sezónu? Pokud topíte jen příležitostně, vystačíte si se sekerkou. Jestliže potřebujete větší množství, je nutné obstarat kvalitní řetězovou pilu

 

Řetězová pila BOSCH AKE 30 S

Řetězová pila BOSCH AKE 30 S zajistí přesné řezání a rychlou, bezpečnou práci. 

6. Údržba nářadí

Zahradní nářadí zkontrolujte, očistěte od hlíny a naostřete nože a nůžky. Ze strojů vylijte palivo a uložte je na suché místo.

 

Pusťte se do podzimního úklidu se zahradním nářadím od Doktora Kladiva a připravte zahradu na zasloužený zimní odpočinek. 

Všechny novinky

Související produkty