Dejte svou dílnu do pucu s profesionálními vysavači

Zimní měsíce jsou typickým obdobím úklidů. Venku mrzne až praští, a kromě nadšených lyžařů se ven nikdo nežene. Co tedy s přebytkem volného času? Pusťte se do úklidu dílny. Není to sice činnost zábavná, ale zato potřebná. Protože čistá a uklizená dílna je základem každého úspěšně dokončeného projektu.

1. Mnohoúčelový vysavač AS 20 L Metabo

Je to sice drobek, ale svoji práci zvládá na jedničku. Ocení ho zejména kutilové, kteří nemají k dispozici prostornou dílnu a potřebují šetřit místo. Navíc díky své nízké hmotnosti a kompaktní konstrukci jej můžete propůjčit na úklid i vaší drahé polovičce.  A proč mnohoúčelový? Protože vysavač AS 20 L si hravě poradí se suchými i mokrými nečistotami. Jak už samotný název vysavače napovídá, objem nádržky je 20 litrů, přičemž v případě jejího naplnění během mokrého vysávání dojde k automatickému vypnutí přístroje. Jelikož vysavač je určen zejména pro komerční využití, čemuž odpovídá i nižší cena oproti ostatním profesionálním víceúčelovým vysavačům, disponuje třídou prašnosti L. Tato třída je vhodná zejména na prach v domácnostech, vápno či zeminu.

        

Fotografie: Mnohoúčelový vysavač AS 20 L Metabo

Na co se můžete těšit po rozbalení kartonové krabice?

1. Sací hadici o průměru 35 mm a délce 1,75 m – s otočným kloubem a bajonetovým spojovacím dílem
2. 2 sací trubice – z plastu o délce 0,4 m
3. Skládaný filtr z celulózy – 99,97% zadržování prachu
4. Filtrační sáček z netkané textilie – ideální na jemný prach
5. Štěrbinovou a podlahovou hubici

Technické parametry vysavače:

Objemový průtok max.: 3600 l/min
Podtlak: 200 hPa (mbar)
Filtrační plocha: 3600 cm²
Příkon max.: 1200 W
Objem nádrže: 20 litrů
Hmotnost: 5 kg
Délka kabelu 5 m


2. Vysavač GAS 35 M AFC Professional

Pokud patříte mezi opravdu náročné kutily nebo ostřílené profesionály a hledáte úklidového pomocníka k práci, zkuste s námi mrknout na mnohostranný vysavač na mokré a suché vysávání s automatickým čištěním od Bosche. Vysavač GAS 35 M AFC je certifikovaný vysavač třídy prachu M podle normy Evropské Unie. Díky tomu poskytuje uživateli vysokou ochranu a hodí se na vysávání v dílnách a staveništích. Poradí si s prachem ze sádry, betonu či dřeva. Tento prach je považován za mírně nebezpečný pro lidské zdraví, jelikož se při práci může dostávat do dýchacích cest a tím způsobit řadu závažných onemocnění.

Fotografie: Vysavač GAS 35 M AFC Professional

Již ze samotného názvu vysavače je jasné, že vysavač je určen zejména pro profesionály. Čemuž odpovídají i technické parametry a výbava stroje. Plynulá regulace sací síly či automatické vypnutí vysavače při dosažení maximální hladiny kapaliny v nádobě je samozřejmostí i u levnějších víceúčelových vysavačů. Jakými kvalitami a přednostmi tedy disponuje vysavač GAS 35 M AFC oproti konkurenci? Je to zejména výbava a praktičnost.

1. Antistatická hadice: zabraňuje vytváření statického náboje a je vysoce odolná. Navíc je dodávána s adaptérem na elektrické nářadí, což ji přidává na praktičnosti.
2. Sací chromovaná trubice: kvalitní zpracování z odolného materiálu.
3. Odpadní sáček: vhodný pro vysávání suchého i mokrého odpadu. Vyrobený z polyetylenu s těsněním pro bezprašnou likvidaci.
4. Antistatické koleno: plastové koleno o průměru 35 mm.
5. Plochý skládaný filtr: odolný vůči vlhkosti s dlouhou životností. Vhodný i na abrazivní prach a znečištěné kapaliny. Není však vhodný na vláknité materiály.
6. Spárová hubice: pro těžko přístupná místa. 
7. Podlahová hubice: pro mokré i suché vysávání.
 

Technické parametry vysavače:

Hmotnost: 12,4 kg
Objem zásobníku netto: 23 litrů
Jmenovitý příkon: 1 200 W
Objem zásobníku brutto: 35 litrů
Filtrační plocha: 6 150 cm2
Max. průtok vzduchu (turbína): 74 l/s
Max. podtlak (turbína): 254 mb
Čistý objem nádržky na vodu: 19,2 litrů


Praktičnost vysavače ocení zejména řemeslníci na stavbě, kteří potřebují mít veškeré potřebné nářadí po ruce. Výrobce Bosch totiž neopomněl vysavač vybavit integrovanými drážkami na příslušenství, kabel a hadice. Zásuvka pro připojení elektrického nářadí se spínací automatikou včetně funkce doběhu zajišťuje dokonalý komfort při práci. A tak říkající třešničkou na dortu je možnost nacvaknutí L-Boxxu na vysavač, díky čemuž ušetříte rukám tíhu neseného nářadí a příslušenství.

Potřebujete poradit při výběru úklidové techniky? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

Všechny novinky

Související produkty