Bezuhlíkové AKU nářadí Narex Brushless

Tradiční český výrobce Narex představil novou řadu akumulátorového nářadí BRUSHLESS (bezuhlíková akumulátorová technika). Mimo jiné láká k zakoupení možností prodloužit záruku na 3 roky (jako jediná nářaďová řada od Narexu) u produktů 20 V a 60 V. Tím největším trhákem je ale právě samotná přednost řady Brushless  bezuhlíkový neboli bezkomutátorový motor, optimalizace, vyváženost výkonu a delší životnost. Jak Narex nové stroje vybavil a proč vybrat právě Brushless?

 

Jak už název napovídá, bezuhlíkové motory fungují bez uhlíku. Uhlíkové motory šlapou díky otáčení rotoru opatřeného cívkami v magnetickém poli statoru. V tom komutátor střídá směr proudu, který prochází cívkami. Pokud pracujete s vrtačkou poháněnou uhlíky, často zahlédnete poletující jiskry. Jde o běžnou neduhu uhlíkového motoru, uhlíky jsou namáhány a dochází k jejich opotřebení. Největší neřestí je však omezená životnost, uhlíky je nutné po určité době vyměnit.

 

U technologie fungující bez uhlíků je komutátor nahrazen digitální či analogovou elektronikou. Nářadí je výkonnější, přesto lehčí, má nižší spotřebu energie. Jiskry nelétají, motor se neopotřebuje a uhlíky se nemění. Bezuhlíkové vrtačky věrně a bez nehod slouží celá léta.  Narex Brushless přichází s důmyslným systémem Electronic Control&Protection. Hi-Tech systém propojuje bezuhlíkovou technologii s moderními elektronickými prvky pro optimalizaci a vyváženost výkonu, vysokou přesnost, efektivitu a delší životnost.  Narex si dal záležet i ve výbavě. Řada Brushless ve 20V i 60V variantě získala do vínku nemálo "nej".

 

Fotografie: Narex ASR 203-3SB 20V BRUSHLESS e-POWER bezuhlíkový rázový utahovák s regulací výkonu

 

  • 20V STROJE BRUSHLESS mají nejkompaktnější konstrukci ve své třídě a jejich baterie s novou sestavou článku A+++ Narex Li-Ion 4 V přináší až o 30 % více výkonu, i když zabírají o 50 % menší prostor než srovnatelné akumulátory jiných výrobců. 

 

  • 60V STROJE BRUSHLESS vás dostanou nejvýkonnějším ALL-IN-ONE bezkomutátorovým motorem ve své třídě a nejvytrvalejšími akumulátory na trhu. Jsou navrženy pro industriální použití, čemuž odpovídá i výbava akumulátoru. Nové A+++PLUS 60 V NAREX JUMBO POWER posouvají hranice výkonu a výdrže AKU nářadí do nových dimenzí. Doba provozu je více než dvojnásobná oproti běžně dodávaným vysokokapacitním akumulátorům!

 

Rozhodli jste se, že Narex Brushless nesmí chybět ve vaši výbavě? Nezapomeňte využít možnosti prodloužení záruky (platí i na akumulátory a nabíječky) a zaregistrujte nářadí prostřednictvím online formuláře na www.narex.cz

 

 

Fotografie: Narex ASR 600-3SB 60V BRUSHLESS JUMBO POWER bezuhlíkový rázový utahovák

 

Potřebujete poradit s výběrem nářadí? Kontaktujte Doktora Kladiva na e-mail info@doktorkladivo.cz.

 

Nabídka AKU nářadí

Všechny novinky

Související produkty