Nový hoblík GHO 26-82 D Professional

Dej dřevu tvar! Pokud miluješ práci se dřevem nebo je to tvůj denní chléb v rámci profese, Doktor Kladivo má právě pro tebe tip na modrou novinku z německé dílny Bosch. Elektrický hoblík GHO 26-82 D PROFESSIONAL.

Fotografie: Elektrický hoblík GHO 26-82 D Professional

Práce se dřevem může být poměrně fyzicky náročná, každá ušetřená síla se počítá. Na elektrický hoblík GHO 26-82 D je sice občas potřeba zatlačit, i přesto se svým výkonem 710 W dokáže opracovat dřevo kvalitně a rychle. Hoblování hrubého dřeva, povrchových nerovností, srážení hran nebo vytváření drážek, to vše elektrický hoblík zvládne. Hoblíky poháněné elektrikou se liší zejména v hloubce a šířce záběru. Hoblík Bosch GHO 26-82 D se pyšní hloubkou záběru 82 mm a nastavitelnou hoblovací šířkou až 2,6 mm. Tato hodnota udává sílu třísky, kterou hoblík je schopen ubrat na jedno přejetí přes hoblovací materiál. Čím větší úběr nastavíte, tím je pravděpodobnější, že vámi zvolený materiál budete hoblovat dvakrát. Jelikož hoblík nebude po celou dobu v kontaktu s hoblovací plochou, na které vzniknou typické vlnky. Proto se větší úběr doporučuje na srovnaní větších nerovností a menší na vyhlazení vzniklých vlnek.

Fotografie: Hoblík GHO 26-82 D od značky Bosch

Nižší náklady na údržbu je vždy plus. U hoblíku GHO 26-28 D ušetříte za náklady, díky možnosti čepele znovu naostřit. Hoblovací nůž lze navíc obrátit v případě, že je řezná hrana tupá. Hoblík disponuje vodicí drážkou hoblovacího nože, jež zaručuje stejnoměrné nastavení výšky při otáčení či výměně nožů. Zdraví na prvním místě! Vždy dbejte na ochranu dýchacích cest. Zejména pokud pracujete v prašném prostředí. Některé druhy prachu jsou dokonce považovány za karcinogenní. Obzvláště ve spojení s přídavnými látkami pro ošetření dřeva. Proto se snažte zabránit hromadění prachu na pracovišti. Doporučuje se pravidelné čištění vyfukování třísek. Při menších pracích můžete použít vak na prach a třísky. Pokud pracujete s hoblíkem déle a třísky se vám množí, vsaďte spíše na odsávací hadici k vysavači. U hoblíku si taktéž můžete zvolit pomocí páčky vyhazování třísek doprava či doleva. Zvolený směr vyhazování třísek je vždy signalizován šipkou na páčce.

Fotografie: Hoblík GHO 26-82 D Bosch

Technické parametry hoblíku:

Jmenovitý příkon: 710 W
Hoblovací šířka: 82 mm
Hloubka hoblování: 2,6 mm
Hmotnost: 2,8 kg
Nastavitelná hloubka drážky: 9 mm
Volnoběžné otáčky: 18 000

A co by se vám k hoblíku mohlo ještě hodit za příslušenství? Určitě vysavač a sací hadice. U tohoto hoblíku lze připojit hadici k odsávání o průměru 35 mm. O stejném průměru lze také připojit sáček na prach z tkaniny s adaptérem. Boční doraz je součástí balení, ale i ten se dá bez větších problémů dokoupit. Jediné mínus, které tento modrý profesionál má, je že je dodáván v kartonové krabici. Přepravní kufr by byl už opravdu pomyslná třešnička na dortu. Doktor Kladivo vám přeje pohodlné hoblování.

Potřebujete poradit při výběru elektrického nářadí? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

Všechny novinky

Související produkty