900
8400 Kč
0 W
4000 W
4 kg
9 kg

Ponorná čerpadla Bosch

Vyberte si z ponorných čerpadel Bosch, které vám nabízíme jako autorizovaný prodejce. Obvykle se ponorná čerpadla Bosch používají tam, kde je třeba jej ponořit přímo do čerpané kapaliny. Tedy čerpání vody ze studny, z jímky, z vrtu, z bazénu, z garáže nebo ze sklepa. Pokud máte kopanou studnu, při výběru čerpadla zohledněte především výtlak, průtok a délku napajecího kabelu. Pro ještě lehčí práci nabízíme specializované Bosch příslušenství pro čerpadla. Zastupujeme autorizovaně oblíbené značky ponorných čerpadel Bosch, Karcher, Metabo, řad Extol Craft, Extol Premium a další.

Jak vybrat ponorné čerpadlo

Zaměřte na hloubku hladiny kapaliny pod povrchem a také na její druh. Důležitá je také vzdálenost, na kterou ji budete chtít ponorným čerpadlem čerpat. Základem většiny ponorných čerpadel je plovákový spínač, který je přímo součástí čerpadla. Jakmile dojde k vyčerpání veškeré vody, plovák se dostane na sucho, automaticky čerpadlo vypne. 

Druh kapaliny, její viskozita a množství příměsí hraje při výběru ponorného čerpadla zásadní roli. Některá ponorná čerpadla se hodí i na čerpání fekální a splaškové vody obsahující pevné části. Stejně tak se samozřejmě hodí i pro čerpání běžné užitkové vody. Tento druh ponorných čerpadel se označuje jako kalová čerpadla

Frekvence užívání hraje při výběru ponorného čerpadla také roli. Stejně jako požadovaný tlak vody

V neposlední řadě je potřeba zohlednit samozřejmě i celkový výkon ponorného čerpadla. Tedy udávaný průtok v jednotkách objemu za jednotky času. Například pro běžnou spotřebu užitkové vody v domě, na splachování WC nebo na praní budete potřebovat ponorné čerpadlo s výkonem minimálně 2 m3 / h.