Už máte svého mafla?

Kutilové, už máte svého maflíka? Ruční kotoučová pila, přezdívaná také někdy jako mafl, by rozhodně neměla chybět v žádné dílně. Obzvláště pokud milujete práci se dřevem a rádi realizujete poměrně náročné projekty. Při pokládaní plovoucí podlahy, úpravách kuchyňské linky, řezu do masivu nebo řezu hranolů na pergolu, kůlny či dřevěného domku na zahradu pro děti  vám bude ruční kotoučová pila skvělým pomocníkem. Hodí se zejména na práci, u které je potřeba rovný a přesný řez. 

Ruční kotoučová pila EPK 16 D značky Narex potěší zejména nadšené kutily. Svým jmenovitým příkonem 1 100 W už ji lze zařadit mezi nářadí pro profesionály. Hravě si poradí s masivním dřevem, s deskovými materiály (DTD, MDF, OSB, překližky či laťovky), umělými hmotami a hliníkovými profily. Nejdůležitější je vždy samozřejmě vybrat správný kotouč na základě řezaného materiálu. Mafl od Narexu je dodáván se základním kotoučem o 12 zubech, který je však potřeba po častém používání vyměnit za kvalitnější kotouč s vícero zuby.

Fotografie: Ruční kotoučová pila Narex EPK 16 D

Přehled kotoučů vhodných k ruční kotoučové pile od Narexu:

Název kotouče Počet zubů Materiál
Standard 18 dřevo, dřevotříska,dřevovláknité deský, sádrokarton
Shark 36 dřevo, dřevotřískové desky, překližka
Super cut 48 dřevo, laminované a dýhované dřevotřískové desky
Special Alu 52 hliník, laminované a dýhované dřevotřískové desky
Sprinter 12 masiv
Gladiator 14 dřevo s hřebíky a betonem

Mafl dosahuje za minutu až 4 700 volnoběžných otáček, čímž je zajištěna velmi dobrá kvalita řezu. Při velkém zatížení stroje silný motor udržuje otáčky v požadované výši. Převodová skříň je chráněna kryty z hliníkové slitiny, které snižují vibrace, zajistí delší živostnost stroje, ale zároveň zvyšují bezpečnost práce. Během práce v interiéru je možno kotoučovou pilu připojit k vysavači a tím předejít nežádoucímu nepořádku. I přesto, že tento mafl o své hmotnosti 3,4 kg, patří mezi lehčí váhy, bez problému zvládne řezat pod úhlem 45° do hloubky 35 mm a pod 90° úhlem do 55mm hloubky. Ruční kotoučová pila EPK 16 D je dodávána v kartonové krabici se základním kotoučem o 12 zubech. Dále balení obsahuje inbus klíč, klíč na upínací matici a vodítko. Bohužel výrobce Narex nemá aktuálně v nabídce žádný systainer, do kterého byste mohli svého maflíka uložit, ale třeba se v brzké době uživatelé dočkají přenosného kufru, v němž by pila bezpečně uložena a připravena na přepravu.

Fotografie: Ruční kotoučová pila alias mafl od Narexu

Potřebujete poradit při výběru elektrického či akumulátorového nářadí? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

Všechny novinky

Související produkty