5 tipů na nejlepší tvrdý dárky pod stromeček

Vánoce se kvapem blíží a Ježíšek už pomalu klepe na dveře. Pokud hledáte pomyslnou třešničku mezi dárky a chcete obdarovat své blízké něčím praktickým, ale netroufáte si vybrat něco tak specifického jako je elektrické či akumulátorové nářadí, Doktor Kladivo má pro vás 5 tipů na dárky, které uspokojí i toho nejnáročnějšího kutila či profesionála. 

1. Facom prachutěsná ráčna s aretací

Bezpečné a rychlé povolování či utahování šroubů a matic? Žádný problém s důmyslnými ráčnami Facom, s nimiž vyzrajete na práci v těžko přístupných místech. Pogumované držadlo zpříjemní práci a ulehčí námahu. Bezpečnost práce by měla být na prvním místě. Na to myslel i výrobce Facom. Díky závěsnému otvoru v rukojeti je možné ráčnu bezpečně zajistit v případě práce ve výškách a tím zamezit riziku pádu nářadí a následného poranění. Ráčna je vybavena aretací zajišťující pevné držení hlavice na ovládání čtyřhranu. Prach, nečistoty či kovové piliny neohrozí velmi dlouhou životnost stroje.  Tohle nářadí oslní opravdu každého. 

Fotografie: Facom prachutěsná ráčna s aretací

2. Metabo lepicí tavná pistole KE 3000

Každý kreativec, kutil či profesionál jistě ocení ve své dílně lepicí tavnou pistoli. Německá značka Metabo nabízí lepicí tavnou pistoli KE 3000 s přesným dávkováním, díky mechanickému posuvu tavného lepidla. Topný prvek PTC zaručuje konstantní teplotu a optimální zpracování lepidla. Tavná pistole se hodí k lepení dřeva, plastu, kartonu, skla, keramiky, kamene, textilu, korku, kůže, ale i k utěsnění mezer a spárování či pro opravy pomocí tavného lepidla. Samozřejmostí je i drátěná spona s opěrnou plochou na krytu pro pohodlné a bezpečně odložení pistole. Žádné odkapané lepidlo a znečištěné pracovní prostředí zaručí tryska s kulovým uzávěrem. Lepicí tavná pistole Metabo bude ozdobou každé dílny.

Fotografie: Metabo tavná lepicí pistole KE 3000

3. Karcher vysokotlaký čistič K5 Compact

Auto, kolo, motorka nebo dětské odrážedlo se už dnes najde téměř v každé domácnosti. Udržovat tyto nepostradatelné pomocníky čisté, může být občas dřina. K ulehčení práce nejen při čištění přepravních prostředků se hodí vysokotlaký čistič, který je ideální dárkem pro všechny věkové kategorie. Vapka značky Karcher K5 Compact nabízí kompaktní rozměry, díky nimž je přeprava celého zařízení nenáročná na prostory. Výhodou je možnost nastavení výšky hliníkové rukojeti, a to vertikálně, ale i horizontálně. Čistič je vhodný na středně silné znečištění  a pyšní se celoplošným výkonem 40 m²/h. Inovativní uložení hadice umožňuje vysokotlakou hadici navinout na přední kryt a následně upevnit gumovou páskou pro ještě kompaktnější přepravu či uložení stroje. Velmi přívětivý je i obsah balení, jehož součástí je rotační tryska, vysokotlaká hadice o délce 8 metrů a vysokotlaká pistole. Tenhle dárek zajisté potěší všechny vášnivé cyklisty, motorkáře či milovníky aut nebo jen pořádkumilovné vlastníky domů s terasou s dlažbou a zahradním nábytkem. 

Fotografie: Vysokotlaký čistič bez ohřevu K5 Compact

4. Sada nářadí Extol Lady

Doktor Kladivo myslí i na ženy. Máte ve svém okolí ženu se smyslem pro design a milovnici kutilství? Ideálním dárkem a zároveň i základní výbavou do dílny by mohla být růžová sada nářadí Extol Lady. Základem každé dílny jsou zajisté šroubováky. V této růžové sadě jsou šroubováky křížové a ploché. Výrobce nezapomněl i na kladívko s růžovým proužkem na násadě. Ulamovací nožík se hodí téměř při každé kreativní práci a stejně tak i svinovací metr o délce svinovacího pásma 2 m. A mnoho dalšího. Nářadí je bezpečně uloženo v designové textilní tašce na zip s uchy. Jednoduše stylové nářadí za každých okolností.

Fotgrafie: Růžové nářadí Extol Lady


5. Set multifuknčního kapesního nářadí Narex

Více nářaďových pomocníků v jediném produktu, který navíc strčíte do kapsy? Ano, přesně tak. Českolipský výrobce Narex potěší všechny dobrodruhy i kutily. Promyšlená limitovaná edice kapesního nářadí Multi Kit Transformer obsahuje víceúčelový průmyslový řezák se zásobníkem náhradních ostří Industrial Cutter, odolný zavírací nůž Pocket Knife a důmyslnou kapesní kombinaci Multi Tool z kvalitních nerezových a kompozitních materiálů. Komabinaci Multi Tool lze snadno přestavit na tradiční kombinované kleště sdružující klasické štípačky, tzv. čápovky a ohýbací kleště. Tohle multifukční nářadí nesmí chybět žádnému kutilovi.

Fotografie: Set multifukčního kapesního nářadí Multi Kit Transformer Narex

Potřebujete poradit při výběru elektrického či akumulátorového nářadí? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

Všechny novinky

Související produkty