Vibrační brusky precizně odstraní staré nátěry barev a laků. Jsou mistry jemného broušení rovných ploch a hran. Podle druhu brusného papíru zvládnete broušení dřeva, kovu i plastu. Oproti namáhavému ručnímu broušení pracujete s ručními bruskami rychle a efektivně. Předností je klidný chod a integrované odsávání. Při výběru se setkáte s dvěma druhy vibračních brusek, jež se dělí dle jejich tvaru. Obdélníkové brusky najdou uplatnění při broušení velkých, rovných ploch, mají totiž vyšší výkon. Naopak s nižším výkonem se setkáme u menších vibračních ručních delta brusek , proto se hodí k broušení menších ploch, rohů a hran. Pracujete často mimo dosah elektrické sítě? Podívejte se i na naši nabídku aku vibračních brusek . Dbejte na výběr kvalitního příslušenství pro brusky. Zastupujeme i oblíbené značky vibračních brusek Bosch, Bow, DeWalt, Makita, Metabo, Milwaukee, Extol a další.
Díky jejich ergonomickému designu lze vibrační brusky snadno vést a práce s nimi je bezpečná. Vybrousíte jakýkoliv pravý úhel - vůbec není nutné ruční dokončování.
Při výběru se setkáte s dvěma druhy vibračních brusek, jež se dělí dle jejich tvaru.
Obdélníkové vibrační brusky (oscilační brusky) najdou uplatnění při broušení velkých, rovných ploch, mají totiž vyšší výkon. Naopak s nižším výkonem se setkáme u menších vibračních delta brusek, proto se hodí k broušení menších ploch, rohů a hran.
Základním předpokladem nové vibrační brusky je dostatečný příkon motoru. Chcete-li si pořídit nářadí pro občasné broušení menších ploch, bude vám stačitvibrační bruska s příkonem do 200 W. Častější použití vyžaduje okolo 500 W. S příkonem souvisí také počet brusných kmitů. U profi vibračních brusek se pohybuje nad hranicí 2000 kmitů za minutu.
Na funkčnost vibrační brusky a možnosti jejího využití má vliv také brusná plocha. Čím bude větší, tím rychleji práci zvládnete. V případě potřeby broušení menších ploch využijete spíše brusku s lépe přizpůsobenou menší brusnou plochou. Velikosti brusné plochy by měl také odpovídat příkon motoru brusky. Pozor si dejte na přístroje s nízkým výkonem a velkou brusnou plochou.
Většina brusných desek má čtvercový či obdélníkový tvar a brusný papír je k nim upínán prostřednictvím kovových svorek. Existují však i trojúhelníkového tvaru určené pro broušení hůře přístupných rohů.
Některé vibrační brusky disponují uchycením pomocí suchého zipu, které vyžaduje nutnost použití speciálního brusného papíru se zadní stranou obsahující chloupky. Pro broušení dřeva budete potřebovat brusný papír s vyšší zrnitostí než například na sražení hran zaschnutého tmelu, či odstranění starého nátěru.
Kontaktujte nás na e-mailu info@doktorkladivo.cz nebo na telefonu (+420) 910 127 562 (zpoplatněno dle běžných cen vašeho tarifu).
Abychom vám pomohli rychle najít obsah, který na našich webových stránkách hledáte, ušetřili vám mnoho kliknutí a zabránili zobrazování reklam, které vás nezajímají, potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookie.