5 vychytávek od Mikuláše

Mikuláši, přijď dnes k nám,
písničku ti zazpívám,
přines prosím nářadí,
co se v dílně skvěle uplatní

Máte doma vášnivého kutila nebo zběhlého profesionála, kterému byste chtěli udělat radost na Mikuláše? Doktor Kladivo přináší 5 vychytávek, které v žádné poctivé dílně rozhodně nesmí chybět.

1. Švýcarské kleště Bosch

Praktické a všestranné, to jsou švýcarské kleště značky Bosch. Kleště je možno využít na devatero způsobů. Od řezaní, otvírání konzerv, štípání kleštěmi či zapilování malou pilkou a mnohem více. Čepele jsou vyrobeny z nerezové oceli, čímž je zajištěna vysoká kvalita. Samotná rukojeť se skládá z ocelového rámu a leštěné nerezové oceli. Kleště je možné ve složeném stavu pohodlně nosit v kapse či na pásu na nářadí. Stylové je i pouzdro na kleště z černé látky, které je součástí balení. 

Fotografie: Švýcarské kleště značky Bosch


2.  Akumulátorový hybridní šroubovák Narex AS 37-Li HYBRO

Hybridní propojení AKU a ručního pohonu zvyšuje výkon, žádný jiný kapesní akumulátorový šroubovák nereaguje tak pohotově a efektivně při povolování a utahování šroubů, matic (≤ M10) a vrutů (≤ 5mm). Vřeteno stroje se v převodovce automaticky uzamyká pro manuální použití se zatížením až do výše 10 Nm. Díky vynikající ergonomii madla využijete všechny vlastnosti stroje i na hůře přístupných místech, práci v tmavých koutech usnadní automatické LED pracovní osvětlení. Sériový dotykový přepínač směru otáčení okamžitě reaguje na jakoukoliv změnu.

Fotografie: Narex AKU šroubovák AS 37-Li Hybro

3. Sada kleští a příslušenství v kufru Bosch

Vše důležité a potřebné v jednom kufru. Nejlepší vybavení pro každého kutila či profesionála, stačí otevřít a můžete realizovat své projekty. Sada má 70 dílů a je „nadupaná“ tím nejlepším. 

Stříhat nebo ohýbat? V robustním kufru naleznete kombinované kleště Bosch zelené barvy. Správnou délku vám dopomůže změřit měřící pásmo a k ohýbání plechu a drátu zase ploché kleště. Vrtání do kamene, dřeva nebo kovu? Opět stačí otevřít tuto sadu a jen vybrat správný vrták. Jedenáct vrtáků do kovu s titan-nitridovým povlakem, které se vyznačují dlouhou životností a umožňují rychlé a čisté vrtání. Nehodí se však na vrtání do hliníku. Pět vrtáků do dřeva a tři ploché frézovací vrtáky s titan-nitridovým povlakem pro čisté, rychlé a přesné otvory do dřeva. Sedm vrtáků do kamene osazené tvrdokovem a vyznačující se opravdu dlouhou životností. Dále sada obsahuje také záhlubník, stranový klíč, 2 nástrojové držáky a 34 šroubovacích bitů. 

Fotografie: Sada kleští a příslušenství Bosch

4. Klešťový klíč Knipex XS

Kompaktní, šikovný a všestranný to je klešťový klíč Knipex XS. Zajišťuje optimální přístup i do těch nejužších míst, a to díky velmi úzké hlavě. Klíč je možné nastavit do 10 poloh jednou rukou pomocí posuvného nastavení. Nástroj má délku pouhých 100 mm, proto název XS, avšak je schopný uchopit vše do šířky 21 mm napříč plochým materiálem. Kleště jsou vhodné i na chrom, díky svému hladkému povrchu. Tento klešťový klíč využije každý instalatér nebo vášnivý cyklista. 

Fotografie: Klešťový klíč Knipex XS

5. Extol lady sada nářadí

Myslíme i na ženy. I ty si zaslouží velkou dávku radosti a praktičnosti v jednom designovém kufříku. A přesně to nabízí sada na nářadí Extol Lady. Čtyřicet sedm malých pomocníků, kteří dokážou ulehčit práci. Svinovací metr o délce pásma 3 metry, nůžky v černo-růžové barvě, růžový ulamovací nůž, kladívko, kombinované a půlkulaté přímé kleště, magnetický a křížový šroubovák, minimalistická růžová svítilna a mnoho dalšího. Stačí jen otevřít a realizovat vysněné projekty.

Fotografie: Sada nářadí v růžové barvě Extol Lady

Potřebujete poradit při výběru elektrického či akumulátorového nářadí? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

Všechny novinky

Související produkty