0
4500 Kč

Hřebíky

Uhodit hřebík na hlavičku? Doktor Kladivo nabízí hromadu hřebíků  pro kutily i profesionální řemeslníky. Nejpoužívanější jsou hřebíky stavební. Na upevnění obložení nebo zakončovacích lišt se hodí hřebíky kolářské. Na střešní izolace jsou nejlepší hřebíky do krytiny a při renovaci starého křesla sáhněte po hřebíku čalounickém. Na soklové lišty můžete použít hřebíky ostatní. Na opravdu pevné kotvení mějte po ruce hřebíky ocelové. Nezapomínejte vybavit bednu s nářadím od základu a vyberte kvalitní materiál pro práci s ručním nářadím a s hřebíkovačkami od časem prověřených výrobců nářadí.

Hřebíky jsou základním prvkem v mnoha druzích stavebnictví a řemeslné práce. Existuje mnoho různých typů hřebíků, každý určený pro specifické použití. Zde je přehled některých běžných typů hřebíků a jejich použití:

Obecné stavební hřebíky: Tyto hřebíky jsou nejčastěji používány v obecné stavební práci. Mají silný hřeb a jsou dostatečně robustní, aby vydržely velké zatížení.

Finální hřebíky (úpravové hřebíky): Jsou menší a méně viditelné než obecné stavební hřebíky. Používají se pro detailnější práce, jako je montáž obložení nebo lišt.

Hřebíky pro asfaltové šindle: Tyto hřebíky mají širokou hlavu, která zabraňuje propadnutí šindelů. Jsou ideální pro použití na střechách.

Dřevěné hřebíky: Tyto hřebíky jsou vyrobeny ze dřeva a používají se při spojování dřevěných součástí, kde je potřeba zachovat estetický vzhled.

Hřebíky do betonu: Jsou určeny pro použití v betonu nebo kamenném materiálu. Mají velmi silný hrot a jsou vyrobeny z tvrdšího kovu.

Hřebíky pro sádrokarton: Mají širší hlavu, která zabraňuje propadnutí sádrokartonové desky. Jsou speciálně navrženy tak, aby nedošlo k poškození desky při zatloukání.

Kruhové hřebíky: Mají kruhový průřez a používají se tam, kde je potřeba silné spojení, například v nábytkářství.

Hřebíky pro podlahové prkna: Speciálně navržené pro použití v podlahových konstrukcích. Mají speciální tvar, který zabraňuje poškození dřeva při zatloukání.