1600
8000 Kč

Vertikutátory

Hustý a sytě zelený trávník? Pravidelné sekání zeleně nestačí. Kromě pravidelného sečení, hnojení a dostatečné závlahy trávníku, je k vypěstování dokonalého trávníku potřeba také pravidelná vertikutace, provzdušnění. Díky vertikutátorům dopřejete trávníku pravidelný přísun živin a vzduchu až ke kořenům. Na vertikutaci se často zapomíná, přesto je stejně důležitá jako hnojení a sekání. Na hřídeli mají vertikutátory svisle umístěné nože, které nařezávají travní drny a zbaví tak váš trávník staré plsti a mechu. Dodejte vašemu trávníku vitalitu. U Doktora Kladiva naleznete i hromadu příslušenství pro zahradní techniku.

Jak vybrat vertikutátor

Můžete narazit na vertikutátory aku, elektrické a benzínové. Existují i stroje s ručním pohonem. Ty jsou jako provzdušňovače vhodné spíše pro menší zahrady.

Akumulátorový pohon je u vertikutátoru vhodný v případě, že jej chcete použít pro středně rozlehlé plochy do cca 500 m2. Aku vertikutátory jsou mobilní s jednoduchou obsluhu. Počítat ale musíte s nutností dobíjet baterie. 

Elektrické vertikutátory jsou pak také poměrně lehké a dobře mobilní, vždy ale za sebou budete vozit šňůru, což může překážet zejména u větších pozemků.

Výkon vertikutátoru

Zatímco elektrické vertikutátory s výkonem maximálně 1,5 kW si poradí se středně velkými trávníky s plochou okolo 700 m2, benzínové vertikutátory se čtyřtaktními motory poskytujícími výkony nad 1,5 kW můžete s klidem použít i na největší plochy s rozlohou nad 1 000 m2. Obvykle jde ale již o poměrně těžké stroje, které vyžadují větší údržbu než elektrické provzdušňovače. 

Tím nejdůležitějším parametrem je výkon vertikutátoru. Ten rozhoduje o tom, s jak velkou plochou si zařízení poradí, ale také o komfortu jeho používání. Pro běžně velké trávníky s plochou okolo 700 m2 počítejte s výkonem alespoň okolo 1,5 kW. Rozsáhlejší plochy budou potřebovat vertikutárory s výkonem minimálně okolo 1,8 kW.

Počet nožů

Na práci s vertikutátorem má vliv počet jeho nožů. S větším počtem nožů bude stačit trávník prořezat pouze jedním směrem, v opačném případě musíte počítat s dvojnásobkem práce. Platí, že čím více nožů provzdušňovač má, tím je kvalitnější.

Šířka záběru

Ohledy berte také na šířku záběru, která se obvykle pohybuje mezi 20 a 45 cm. Tento parametr je závislý také na výkonu motoru. V závislosti na výkonu některé vertikutátory nabízejí záběr až 100 cm.

Možnost nastavení hloubky řezu vertikutátoru je pak praktická pro ošetření různých druhů trávníků.

Jestliže si chcete pořídit provzdušňovače trávníků, který je schopný sbírat trávu a další odpad, měli byste zohlednit a přizpůsobit velikosti pozemku také objem jeho sběrného koše. Ten se může pohybovat od cca 20 do 50 l. Vertikutátor je možné samozřejmě používat také bez sběrného koše.

Proč koupit vertikutátor u nás?

  • ✔ Jsme autorizovaný prodejce vertikutátorů s garancí kvality a původu zboží.
  • ✔ Nářadí, technika a materiály nás baví. Jsme profesionálové v každém ohledu.
  • ✔ Poskytujeme našim zákazníkům profesionální technickou podporu a poradenství.
  • ✔ Přinášíme možnost využít prodloužené záruky přímo u dodavatele.
  • ✔ Máme dlouhodobě vynikající hodnocení od zákazníků v Heurece i Zbozi.cz.

➡️ Potřebujete poradit při výběru zahradního vertikutátoru?

Kontaktujte nás na e-mailu info@doktorkladivo.cz nebo na telefonu (+420) 910127562 (zpoplatněno dle běžných cen vašeho tarifu).