100
2700 Kč
0 kg
0 kg

Lepicí pistole a pistole na PU pěnu Metabo

Lepicí pistole Metabo si poradí s rychlým slepením papíru, korku, dřeva, kůže, textilie, umělé hmoty, keramiky a dalších materiálů. Staňte se s pistolí mistry přesného lepení a odvádějte precizní práci. U tavných pistolí Metabo s regulacích teploty pokryjete celou řadu různorodých prací – od lepení výstřižků a ozdob na sklo po lepení dřeva. Pistole na PU pěnu pro snadnou práci s pěnou. Vždy dbejte na výběr doporučených lepicích tyčinek a tavných lepidel. V oblasti lepicího nářadí a příslušenství se pohybujeme řadu let. Dokážeme vám proto přesně poradit s výběrem.

Jak vybrat tavnou lepicí pistoli

Mezi nejdůležitější vlastnosti lepicí tavné pistole patří doba nahřívání, celkový výkon pistole a také způsob, jakým je pistole napájena

Jestliže má vlastní dobíjecí akumulátor, je lepící tavná pistole nepatrně těžší, ale nikde nepřekáží kabel. U lepící pistole s akumulátorem se můžete setkat s dobou nepřetržitého provozu. Ta udává, jak dlouho bude pistole nepřetržitě nahřívat na jediné nabití. Tento údaj se může pohybovat od cca 0,5 hod. do 3 hod.

Napájení tavné pistole ze sítě umožňuje nepřetržitou práci bez nabíjení pistole, počítat ale musíte s všudypřítomným kabelem. 

Doba nahřívání se s příkonem úzce spojena. Vyšší příkon tavné pistole totiž znamená kratší dobu nahřívání a naopak. Příkon se udává ve Wattech. Platí přibližně, že příkon 100 W znamená čekání na zahřátí lepidla po dobu přibližně 5 minut.