300
39000 Kč
1 kg
3 kg

Aku brusky Stanley

Broušení, dělení i zkracování. Akumulátorové brusky Stanley jsou mnohostranným nářadím, které snadno opracuje dřevo, plast, beton i kov. Brusky Stanley s akumulátorem vynikají oproti elektrickým bruskám mobilitou. Bez omezení se s nimi pohybujete po pracovišti a nejste závislí na dosahu elektrického proudu. Vždy zvolte vhodné brusné kotouče dle typu AKU brusky Stanley a typu broušeného materiálu. Doktor Kladivo nabízí i příslušenství pro Stanley brusky. Jsme autorizovaní prodejci oblíbených značek AKU brusek, nazývané také jako aku flexy, Bosch, DeWalt, Fieldmann, Hikoki, Makita, Metabo, Milwaukee, Narex, Stanley a dalších.

Průměr kotouče aku brusky

  • kotouč 115 mm a 125 mm - patří mezi nejrozšířenější typy aku brusek s otáčkami kolem 7 000 až 10 000 za minutu. Nejčastěji využívají 18V až 20V napájení.
  • kotouč 150 mm a 180 mm - výkonnější aku bruska s otáčkami kolem 10 000 za minutu. Napájení je obvykle 18V nebo 36V.
  • kotouč 230 mm - její otáčky se pohybují v rozmezí 6 000 až 7 000 za minutu. Napájení má 36V až 40V. Často používá dvojici akumulátorů.

Akumulátorové brusky všech typů jsou nejčastěji napájeny akumulátory Li-Ion. Méně často se používají akumulátory typu NiCd a NiMH. Li-Ion akumulátory jsou nejpoužívanější typ s nízkou hmotností, vysokou kapacitou a netrpí paměťovým efektem. Doba nabíjení aku je čas potřebný pro úplné nabití akumulátoru a v současné době se pohybuje mezi 1 a 2 hodinami. Může být použitelný i pro jiné aku nářadí stejné značky.