Nové AKU čerpadlo Metabo

Zima si pomalu balí kufry a zahrádkáři, kutilové a všichni milovníci lelkování na zahradě se začínají tetelit blahem. Ale abyste mohli lelkovat na krásné zahradě nebo si lebedit v bazénu, je občas potřeba odložit drink či kafe a pustit se do práce. Naštěstí, jak se říká, doba jde dopředu a vy si díky tomu můžete práci kolem domu či chaty zkrátit, zpříjemnit a usnadnit s pomocí nejrůznějších vychytávek.

Fotografie: Akumulátorové ponorné čerpadlo do nádrže na dešťovou vodu TPF 18 LTX 2200

A přece se otepluje! Každý majitel zahrady, ať už okrasné, travnaté nebo i té zeleninové, jistojistě s příchodem léta pravidelně sleduje předpověď počasí a vyhlíží dešťové srážky, protože údržba jakékoliv zahrady si vyžaduje dostatečný přísun vody. Nevyzpytatelné počasí a neustále se zvyšující ceny za vodné a stočné nutí zahrádkáře a majitele bazénu se poohlížet po efektivním a šetrném způsobu hospodaření s vodou. Perfektním pomocníkem ke splnění všech těchto výzev vám bude čerstvá novinka z německé dílny Metabo.

Akumulátorové ponorné čerpadlo do nádrže na dešťovou vodu TPF 18 LTX 2200 čerstvě přistálo na e-shopu Doktora Kladiva. Výrobce Metabo není žádný nováček v oblasti zahradní techniky. S příchodem jara každoročně padají do košíků zákazníků Doktora Kladiva vodárny či čerpadla Metabo v nemalém počtu. Na přední příčky oblíbenosti se dostalo zahradní čerpadlo P 2000 G a o něco silnější P 3300 G.  I když nutno říci, že na českém trhu, co se zahradní techniky týče, stále ještě vládne německá značka Kärcher či konkurenční Gardena.

Proč vsadit na akumulátorové čerpadlo?

Odpověď je jednoduchá. Stejně jako je tomu u akumulátorového nářadí, tak i u zahradní techniky je nespornou výhodou akumulátoru jeho flexibilita. Tu ocení zejména majitelé chat bez připojení k elektrické síti či majitelé velkých zahrad. Nutno však říci, že akumulátor není nekonečným zdrojem energie, s čímž by měl i každý uživatel počítat.

Mezi časté dotazy zákazníků Doktora Kladiva patří právě otázky na délku chodu akumulátorových strojů a kompatibilnost baterií. AKU čerpadlo TPF 18 LTX 2200 je kompatibilní s akumulátory Metabo 18 V napěťové třídy nesoucí označení Li-Power nebo LiHD. A jakou zvolit kapacitu akumulátorových článků? Samozřejmě nejlépe tu nejvyšší. Výrobce uvádí, že v případě užití 5,2 Ah baterie, čerpadlo bude pracovat 52 minut.

Fotografie: Akumulátorové ponorné čerpadlo do nádrže na dešťovou vodu TPF 18 LTX 2200

Proč si vybrat akumulátorové čerpadlo od Metaba?

Nové akumulátorové zahradní čerpadlo TPF 18 LTX 2200 nabízí unikátní skloubení ponorného a sudového čerpadla. S možností jednoduché přestavby bez použití nářadí. Ekologické zavlažování zahrad dešťovou vodou, odčerpávání čisté vody z nádrží, jezírek či zatopených sklepů nebylo nikdy jednodušší. Čerpadlo po sobě při plochém sání zanechá pouze 1–2 mm zbytkové hladiny vody. Tlak si můžete regulovat přesně podle svých potřeb a stejně tak i objem vody díky třem úrovním výkonu a regulačnímu ventilu. Při zavlažování zahrady oceníte zejména možnost časovače se třemi dobami běhu.

Čerpadlo TPF 18 LTX 2200 je sice drobek, ale něco vydrží. Dvojitý systém těsnění společně s externím bateriových boxem pro ochranu baterie před vlhkostí zaručuje čerpadlu dlouhou životnost. Navíc box můžete snadno připevnit na stěnu či nádobu. Nechtěnému chodu na sucho se vyhnete díky automatické ochraně čerpadla s LED indikací.

Jakými technickými přednostmi čerpadlo TPF 18 LTX 2200 disponuje?

Max. dopravované množství: 2200 l/h
Max. výtlačná výška: 22 m
Max. tlak: 2,2 bar
Max. hloubka ponoru: 2 m
Tlaková přípojka: Vnější závit 1"
Krytí IP: IP X8
Třída ochrany IP bateriový box: IP X4
Délka kabelu bateriového boxu: 3 m
Rozměry: 142 x 142 x 226 mm
Hmotnost včetně baterie: 2,5 kg

Co na vás bude čekat v lepenkové krabici?

1. Multifunkční adaptér
2. 1/2" hadice (1,5m) s rychlospojkami
3. Regulační/uzavírací ventil
4. Kohoutková armatura
5. Vedení hadice
6. Upevňovací hák

Co na vás z lepenkové krabice nevykoukne je akumulátor a nabíječka.
 

Potřebujete poradit při výběru zahradní techniky? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

 

Všechny novinky

Související produkty