8400
44400 Kč
0 kg
55 kg

Elektrocentrály

Co děláte, když dojde k neočekávánému výpadku proudu? Pořiďte si elektrocentrálu neboli generátor  a nikdy se neocitnete bez elektřiny. Záložním zdrojům se říká záložní generátory, záložní agregáty či záložní elektrocentrály. Vyberte si nekompromisního pomocníka, který se uplatní všude. Elektrocentrály hojně využijete ve stavebnictví, při montážních pracích, jako záložní zdroje při firmy a domy, do mobilních servisních středisek, jako alternativní zdroje v dílně a v mnohém dalším. Při výběru elektrocentrály se zaměřte i na provedení, počet zásuvek a hlučnost a hmotnost, kterou elektrocentrála má. Hledáte-li centrály té nejvyšší kvality, naleznete je právě u nás. Dokážeme vám přesně poradit s výběrem. Zastupujeme autorizovaně značky AGT, BOW, HeronExtol Craft a další.

Elektrocentrály jsou důležitým zdrojem elektrické energie pro řadu využití, od malých domácích zdrojů po velké průmyslové instalace. Existuje několik typů elektrocentrál, včetně benzínových nebo plynových. Každý typ má své výhody a nevýhody, výběr závisí na vašich potřebách.

Benzínová elektrocentrála

Elektrocentrála na benzín je nejpoužívanější ze všech typů centrál. Lze ji využít jako zdroj energie pro jednotlivé elektrické nářadí, ale také jako záložní zdroje elektřiny pro rodinné domy nebo pro nářadí na stavbách apod.

Plynová elektrocentrála

Plynová elektrocentrála jede na plynné LPG (propan-butan). Výkonem se podobá benzínovému provedení centrály, je však ekologičtější a méně náročná na údržbu. Nabídne využití třeba jako zdroj pro domácí spotřebiče, zahradní techniku nebo i pro použití v dílnách.

Elektrocentrála může mít 2 základní provedení:

  • Mobilní elektrocentrála -  levnější, s nižší hmotností, rozměry i nižším výkonem. Tento typ se hodí pro použití na cestách.
  • Stacionární elektrocentrála - ke stálému umístění na jednom místě. Tento typ bývá výkonnější než mobilní elektrocentrála.

Elektrocentrála může mít i řadu dalších užitečných funkcí, které vám ještě více usnadní práci (ovládací displej, automatické přepínače, dálková ovládání, GSM ovládání apod.). 

Jak vybrat elektrocentrálu

Věnujte pozornost výkonu centrály a s ním spojenému počtu fází. Pro méně náročné použití jsou určeny elektrocentrály jednofázové, jejichž výkon se obvykle pohybuje do 5 kVA. Poznáte je podle klasické dvoukolíkové zásuvky a výstupního napětí 230V při frekvenci 50 Hz. Na ně bez problémů připojíte většinu domácích elektrických spotřebičů.

Pro dílny a stavby jsou spíše vhodné elektrocentrály třífázové. Ty mají 4 nebo 5ti kolíkovou zásuvku s výstupním napětím 400V při 50 Hz. Zvládnou tak napájet i energeticky náročné stavební stroje nebo průmyslová zařízení.

Hlučnost elektrocentrály se měří v decibelech (dB) a ovlivňuje pohodlí a bezpečnost při používání. Vyberte si elektrocentrálu s co nejnižší hlučností, aby vaše práce byla pohodlná i bezpečná.

Při pořizování elektrocentrály je dobré si přibližně spočítat výkon plánovaných zapojených přístrojů pro případné poddimenzování nebo předimenzování.

Pokud hledáte spolehlivého prodejce elektrocentrál, který nabízí vysokou kvalitu a profesionální poradenství, pak jste na správném místě!

Dokážeme vám přesně poradit s výběrem. Zastupujeme autorizovaně značky AGT, BOW, Heron, Extol Craft a další.

Proč koupit elektrocentrálu u nás?

  • ✔ Jsme autorizovaný prodejce elektrocentrál s garancí kvality a původu zboží.
  • ✔ Nářadí, technika a materiály nás baví. Jsme profesionálové v každém ohledu.
  • ✔ Poskytujeme našim zákazníkům profesionální technickou podporu a poradenství.
  • ✔ Přinášíme možnost využít prodloužené záruky přímo u dodavatele.
  • ✔ Máme dlouhodobě vynikající hodnocení od zákazníků v Heurece i Zbozi.cz.

➡️ Potřebujete poradit při výběru elektrocentrál?

Kontaktujte nás na e-mailu info@doktorkladivo.cz nebo na telefonu (+420) 910127562 (zpoplatněno dle běžných cen vašeho tarifu).