Na kolo s Doktorem Kladivem

Doktor Kladivo miluje cyklistiku. Díky tomu dobře ví, že o kolo je potřeba se řádně starat. Pravidelná a poctivá péče nejenže udržuje tento oblíbený dopravní prostředek v kondici a prodlužuje počet společných najetých kilometrů, ale také může posloužit jako mentální hygiena. Proto pro vás Doktor Kladiva na svém webu vytvořil novou kategorii, ve které si můžete vybrat produkty, jež vašeho dvojkolého miláčka vyladí do detailu.

Fotografie: Akumulátorová hustilka UniversalPump 18 V Bosch

1. Umyj to!

Čistota je nejen půl zdraví, ale i základ opečovávaného kola. U Doktora Kladiva si rozhodně vyberete. Vysokotlaké čističe zvládnou očistit kolo od nahromaděných nečistot. Navíc výrobci dnes myslí i přímo na cyklisty. Například firma Karcher nabízí mobilní outdoorový čistič s příslušenstvím vhodným na čištění kola. Vapka OC 3 Bike Box je kompaktní a svými malými rozměry nezabere žádné místu v kufru auta. Mobilní je zejména díky integrované baterii a nádržce na vodu, čímž odpadá nutnost přípojky k síti či ke zdroji vody. Čistič je nadupaný příslušenstvím, díky kterému své kolo vyčistíte do novoty a zároveň neponičíte citlivé plochy. Univerzálním kartáčem dokážete vyčistit těžko přístupná místa jako jsou podběhy kol. S čističem jízdních kol a motorek si poradíte s prachem, hmyzem či s nečistotami s obsahem oleje. Svoje čisticí dílo vyladíte do posledního detailu s utěrkou z mikrovlákna, která osuší vybavení před uložením.

Fotografie: Čistič OC 3 BIKE značky Karcher

2. Dofoukni to!

Ať už horské, silniční či městské kolo, všechny potřebují správný tlak v pneumatice. Díky čemuž dosáhnete lepších jízdních vlastností a můžete tak i předejít defektu. Na trhu dnes už seženete nepřeberné množství hustilek, pumpiček či aku kompresorů. Pokud však hledáte kompaktního a efektivního pomocníka, kterého bez problému strčíte do brašny na kolo, Doktor Kladivo jednoznačně doporučuje pumpičku EasyPump značky Bosch. Akumulátorová pumpa je intuitivní a měří v reálném čase. Pomocí funkce předvolby dosáhnete přesného nafouknutí, a to až do 10,3 baru. Výhodou pumpičky je její univerzálnost. Dodává se s různými adaptéry úhledně uloženými v přihrádce, díky nimž si dokáže poradit se všemi typy pneumatik, ale i zvládne dofouknout i míče či menší vybavení na vodní sporty. Ideální pomocník pro všechny členy rodiny.

Fotografie: Akumulátorová pumpička EasyPump Bosch

3.Buď vidět!

Jezdíte za tmy do práce? Nebo si rádi svoje cyklo vyjížďky protáhnete do pozdního večera? Za této situace je dobré být vždy dobře vybaven. Povinné vybavení kola v případě snížené viditelnosti je přední bílá a zadní červená svítilna. Doktor Kladivo má ve své nabídce tzv. blikačky v různých variantách.  Ať už v setu či jednotlivě. Někteří cyklisté spíše vsázejí na čelovky. Jelikož mají často vyšší svítivost a mohou si za jízdy posvítit kam zrovna potřebují. A pro úplné fajnšmerky má Doktor Kladivo libůstku od značky Extol. Na mrazivější rána ideální čepici s vepředu zabudovanou svítilnou a vzadu s odrazkou.

Fotografie: Čelová svítilna Solight

4. Měj styl!

Pro všechny vášnivé kutily, kteří by rádi reprezentovali svoji oblíbenou značku nářadí, má Doktor Kladivo dobrou zprávu. Pokud tedy jste zarytým fanouškem německého výrobce Metabo. Nově totiž na e-shopu najdete sportovní vak, který unese nezbytné drobnosti potřebné na kratší vyjížďky. Svačinku, telefon, peněženku už nemusíte nechávat doma. Na kolo či jen tak do bot ponožky Metabo nahoď. Doktor Kladivo nabízí krátké či dlouhé, zelené či černé. Každý si vybere. Kvalita zaručena.

Fotografie: Sportovní vak Metabo

5. Buď vždy připraven!

Občas se něco pokazí, proto u sebe vždy mějte potřebné nářadí ku pomoci. Připravte si svojí vlastní cyklistickou „kápézetku“. Doktor Kladivo radí do krabičky poslední záchrany určitě nezapomenout dát klešťový klíč XS od Knipexu. Malý, ale extrémně šikovný klíč s délkou pouhých 100 mm. Díky hladkým čelistím klíč můžete používat i na chrom, a navíc je můžete nastavit do deseti různých poloh. Vaše prsty jsou navíc v bezpečí, jelikož klíč disponuje krytem chránící prsty. Jako všechny tipy Doktora Kladiva, tak i tento klíč má různorodé využití. Bude se vám skvěle hodit i na práci doma či na zahradě.

Fotografie: Klešťový klíč Knipex XS

 

Potřebujete poradit při výběru elektrického nebo akumulátorového nářadí? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

Všechny novinky

Související produkty