200
1400 Kč
0 kg
1 kg

Pájky

Pájky neboli páječky spojí díky vysoké teplotě materiály z různých kovů a jiných materiálů. Využijete je v elektronice i v domácnosti. V oblasti elektroniky je proces pájení stěžejní, vytváří se tak elektrický spoj nezbytný pro upevnění součástek v soustavě. Vyberte si páječku k měkkému pájení, řezání, spojování plastů, kovů i vypalování symbolů do dřeva a dalším pracím dle konkrétního modelu. Doktor Kladivo nabízí  hrotové elektrické pájky, plynové pájky a širokou škálu hrotů a příslušenství. Zastupujeme i oblíbené značky páječek Dremel, Milwaukee, Extol a další.

Jak vybrat pájku (páječku)

Asi nejčastěji se setkáte s trafopáječkou, neboli transformátorovou páječkou. Ta se tvarem podobá pistoli a díky tomu se s ní snadno manipuluje. Hodí se spíše na hrubší pájecí práce. Je možné ji použít i na spojování i silnějších drátů. Impuls, který tento úkon trafopáječky vyvolá, může ale vést k poškození některých citlivých součástek.

Citlivé součástky bezpečněji spojíte s hrotovou páječkou. Tady se o zahřátý hrot taví pájka. Tvar má však jiný, je podobná spíše peru. Nedochází u ní ke spínání a nebezpečným impulsům. S hrotovou páječkou pohodlně zapájíte i menší plošný spoj.

Podobný tvar jako hrotová páječka má i páječka plynová. Elektrickou energie nahrazuje plyn ve spojení s piezoelektrickým zapalovačem. Plynová páječka dokáže pracovat nepřetržitě i desítky minut. Využít ji můžete i pro vypalování do dřeva anebo dokonce její teplo používat pro řezání.

Pro elektrotechniky pak je ideální nová pájecí stanice. Stanice kromě hrotové páječky obsahuje také odkládací stojánek s houbičkou na otírání a nabízí možnost plynulé regulace teploty.

Příkon páječky

Čím vyšší příkon bude elektrická páječka mít, tím rychleji dojde k jejímu nahřátí. Hrotové páječky nebo pájecí pera mají příkon obvykle do 100 W a k nahřátí dojde do 3 minut. Trafopáječky mají hrot nahřátý během 10 až 20 sekund a jejich příkony se pohybují i nad 100 W. 

Dosahované teploty

Aby pájka zvládla roztavit cín, musí dosáhnout teploty okolo 200 °C. Pájecí hrot musí mít teplotu ještě o několik desítek stupňů vyšší. Chcete-li tedy pájku využít pro pájení kovů, stačí, když dosáhne teplot od 200 °C do 300 °C.

Pro řezání plastů pájkou postačí i teploty okolo 100 °C. Naopak na vypalování do dřeva jsou u pájky nutné opravdu vysoké teploty 300 až 400 °C.

Proč koupit pájku u nás?

  • ✔ Jsme autorizovaný prodejce pájek s garancí kvality a původu zboží.
  • ✔ Nářadí, technika a materiály nás baví. Jsme profesionálové v každém ohledu.
  • ✔ Poskytujeme našim zákazníkům profesionální technickou podporu a poradenství.
  • ✔ Přinášíme možnost využít prodloužené záruky přímo u dodavatele.
  • ✔ Máme dlouhodobě vynikající hodnocení od zákazníků v Heurece i Zbozi.cz.

➡️ Potřebujete poradit při výběru pájek?

Kontaktujte nás na e-mailu info@doktorkladivo.cz nebo na telefonu (+420) 910127562 (zpoplatněno dle běžných cen vašeho tarifu).