5 tipů na přesné měření

Přesnost. To je, oč tu běží. Přesné linie s vysokou viditelností a vše bez námahy. To jsou lasery a laserové dálkoměry Bosch.

Kutilové si bez problémů vystačí s křížovými lasery, které se nejvíce hodí pro práci v interiéru. Jsou skvělým pomocníkem při připevňování polic, obkládání stěn nebo popřípadě při malbě bytu. Většina laseru je samonivelační, tudíž jsou schopny se seřídit do vodorovné roviny. 

Vysoce spolehlivé a přesné jsou i laserové dálkoměry, které vaši práci dotáhnou do maximální dokonalosti. Laserové dálkoměry vypočítají plochu, objem i vzdálenost, měří na milimetry a některé z nich dosahují délky měření až 100 m. 

1. Křížový laser BOSCH GCL 2-15 G + RM 1

Kombinovaný laser GCL 2-15 G značky Bosch nabízí čtyřikrát lepší viditelnost, a to díky zeleným horizontálním a vertikálním čarám. Pracovní dosah laserových bodu dosahuje až 10 metrů nahoru nebo dolů. Součástí balení je i otočný držák RM1 Professional, umožňující snadné zarovnání laserových čar okolo kolmých bodů. Výhodou je i snadné ovládání jednou rukou a intuitivní uživatelské prostředí. Kombinovaný laser nabízí i možnost libovolného zvolení čárového a bodového režimu. 

Fotografie: Křížový laser BOSCH GCL 2-15 G

2. Čárový laser BOSCH GLL 2-10 

Čárový laser Bosch GLL 2-10 Professional je kompaktní a intuitivní laser pro nivelační práce na krátké vzdálenosti. Opět se jedná o laser se zelenými laserovými čárami, které oproti těm červeným nabízí až čtyříkrát lepší viditelnost. Laser má odolnou konstrukci s pogumovaným krytem, zapuštěnými skly a s ochranou proti stříkající vodě a prachu IP 64. Pracovní dosah je 15 metrů.

Fotografie: Čárový laser BOSCH GLL 2-10 


3. Křížový laser BOSCH AdvancedLevel 360 Set

Všestranný pomocník pro přesnou nivelaci se zelenou laserovou technologií. Křížový laser má úhel rozevření 120° pro dlouhé laserové čáry i na krátkou pracovní vzdálenost pro precizní výsledky. Tento laser, jak už název napovídá, je dodáván v setu se stativem, taškou a bateriemi.

Fotografie: Křížový laser Bosch AdvancedLevel 360 Set

4. Laserový dálkoměr BOSCH PLR30 C

Digitální laserový dálkoměr PLR 30 C měří přesně až do vzdálenosti 30 metrů. Dálkoměr je vybaven barevným displejem pro optimální odečítání výsledků měření. Výsledky měření je možné získat přes Bluetooth s aplikací Bosch PLR measure&go. Určování délek, ploch a objemů nikdy nebylo jednodušší.

Fotografie: Laserový dálkoměr PLR 30 C

5. Laserový dálkoměr BOSCH PLR50 C 

Výpočet ploch, objemů, sčítání, odčítání, kontinuální měření, funkce výpočtu podle Pythagorovy věty, měření délek, to vše nabízí laserový dálkoměr Bosch PLR 50 C. Jak už číslo v názvu napovídá, tento dálkoměr zvládne přesné měření až do vzdálenosti 50 metrů. Laserový dálkoměr je schopný uložit posledních deset měření. Součástí dálkoměru je senzor sklonu umožňující přesné měření sklonů a vyrovnávání objektů.

Fotografie: Laserový dálkoměr PLR50 C Bosch

Potřebujete poradit při výběru měřicí techniky? Kontaktuje Doktora Kladiva prostřednictvím e-mailu technickedotazy@doktorkladivo.cz a my vám rádi poradíme s výběrem.

Všechny novinky

Související produkty