Recenze koloběžky Narex ESN 400 Long Run

Tým Doktora Kladiva se pustil do testování akumulátorové koloběžky Narex ESN 400 Long Run. Protože věříme, že se věci musí zkusit na vlastní kůži, vyrazili jsme do terénu a sepsali pro vás naše pocity. Koloběžka ESN 400 Long RUN od tradičního českého výrobce Narex slibuje dojezd až 40 km, nabíjecí čas plně vybitého akumulátoru okolo 5 hodin a rychlost jízdy až 29 km/hod. Dle popisu výrobce ji lehce složíte a přenesete. 

 

Fotografie: Testování koloběžky Narex ESN 400 Long Run.

PRVNÍ DOJMY

Již od pohledu je koloběžka skutečně bytelná a stabilní. Slibovaná rychlost se jeví vcelku ambiciózně, takže si dáváme za cíl se na ni zaměřit. Vizuální stránku vesměs chválíme, volba matné černé skvěle spolupracuje s tyrkysově modrou, kterou Narex zvolil pro detaily, celkově stroj působí elegantně a nenásilně. Co nás všechny zaráží, je absence zámku, trochu se dohadujeme, jak koloběžku zajistit, pokud ji odložíme u obchodu. Celkově se ale na testování těšíme a postupně zkoušíme komplet všichni. Sepsáním konkrétních recenzí pověřujeme dvě kolegyně vystupující v tomto případě jako mluvčí týmu, všichni jsme ze samotné jízdy opravdu nadšení a zvažujeme, že si pořídíme prvního firemního (kolo)mazlíčka.

 

Fotografie: Koloběžka je při jízdě stabilní a komfortní.

RECENZE

Vendula

Testovat koloběžku Narex byla radost. Kombinace hezkého počasí a plynulé jízdy, jak po chodníku, tak po cyklostezce, mi dovolilo si jízdu naplno užít. Musím pochválit umístění AKU článku, který není u koloběžky Narex ve spodní části, ale ve sloupku řídítek – nemusela jsem se bát nájezdů na chodník.

Po cyklostezce koloběžka frčela takřka sama. Slabinou byly jízdy do kopce, kde koloběžka citelně ztrácela na síle. Tyhle ztracené body koloběžka získala zpět na štěrku, který překonala poměrně hladce. Celkově tuto narexáckou novinku hodnotím pozitivně. Požitek z jízdy, jednoduché složení a rozložení koloběžky a pohodlně najíždění a sjíždění na obrubníky. Maximální rychlost se mi podařilo vytáhnout s plným batohem na 25 km/h. Co mi opravdu chybí ve výbavě koloběžky je zámek, abych v případě nákupů mohla koloběžku venku pohodlné zamknout a nemusela ji tahat s sebou.

 

Fotografie: Testovat koloběžku Narex byla radost.

Petra

Přiznám se, že se svých strachem ze všeho nového jsem si nebyla jistá, že budu moct recenzovat. Přináším ale dobrou zprávu. I bez sportovní průpravy zvládnete bezbolestnou jízdu a dokonce po chvilkovém otrkávání přejdete k požitku. Za mě je koloběžka skvělou alternativou pro kratší cesty do práce. Ovládání je intuitivní, regulace rychlosti probíhá plynule, a ač jde o koloběžku, stroj je sám o sobě stabilní a při jízdě se cítíte bezpečně. Mínus vidím v těžší váze – i když šla koloběžka jednoduše složit, se stoupáním do bytu bez výtahu jsem měla potíže. Pokud koloběžku jen vedete vedle sebe, je třeba dávat pozor, manipulace v zatáčkách je někdy nepohodlná. I tak celkově klady vysoce převyšují zápory, za mě super moderní ekologický stroj na rychlé přibližování do cíle.

 

Fotografie: Regulace ovládání rychlosti je plynulá, předností je podsvícený displej. 

 

Fotografie: Narex se drží klasické modré, ale volí moderní tyrkysový odstín - za nás skvělá volba pro kombinaci s matnou černou. Design je svěží, ale ne rušivý. 

 

Fotografie: Pro přenos koloběžku jednoduše složíte. 

 

Zajímavá vás něco ohledně Narex koloběžky ESN 400 Long Run? Napište nám na technickedotazy@doktorkladivo.cz  a my vám rádi poradíme.

 

 

 

 

Všechny novinky