700
43900 Kč
136 W
1000 W
1 kg
13 kg

Vrtačky bosch

Nabízíme rozmanitý sortiment vrtaček Bosch pro profesionály i občasnou práci kutilů. Vyberte si z řady modelů akumulátorových, stojanovýchdiamantových vrtaček i modelů Bosch vrtaček s příklepem či bez příklepu a nabídky příslušenství a spotřebního materiálu. Přinášíme různé modelové varianty Bosch přizpůsobené vysokým požadavkům pro vaši rychlou a komfortní práci.  

Vrtací kladivo
Vrtací kladiva využijete zejména při vrtání do stavebních materiálů, jakými jsou beton, zdivo či kámen. Vizuálně se podobají vrtačce s příklepem, avšak princip jejich fungování je zcela jiný. Vrtací kladiva obsahují píst, který opakovaně stlačuje vzduch nad sebou a přenáší rázy přímo na vrták. Tento princip se nazývá elektro-pneumatický příklep a jeho účinnost je výrazně vyšší než je tomu u mechanického příklepu. Z tohoto důvodu jsou vrtací kladiva vhodná pro náročnější vrtání, kde jsou účinnější než příklepové vrtačky. Při práci se stavebními materiály užití vrtacího kladiva velmi krátí čas, stejnou práci zvládnete rychleji a s menší námahou.

Akumulátorová vrtačka
Velkou předností aku vrtaček je mobilita a možnost pracovat kdekoli bez nutnosti kabelu či elektřiny. Skládají se z vlastního těla vrtačky a odnímatelného akumulátoru, napájeny jsou prostřednictvím akumulátorového článku, podle kterého se řídí výkon a doba práce. Díky absenci kabelu se dostanete i do těžko přístupných míst a usnadníte si práci ve výškách.  Délku pracovní doby a výkon určuje akumulátorový článek, ve všech ostatních parametrech lze aku vrtačku srovnat s elektrickou. Vybíjením klesá i výkon vrtačky, pro vyšší uživatelský komfort doporučujeme při výběru zvážit přikoupení náhradního akumulátoru. 

Kritéria výběru:
Výkon: Čím vyšší je napětí (V), tím vyšší je výkon.
Výdrž: Čím vyšší je kapacita akumulátoru (Ah), tím delší je výdrž.

                      

Vrtačky s kabelem. vs. aku vrtačky
Běžná vrtačka je závislá na elektrické síti, to znamená, že při jejím užívání jste nuceni spoléhat na blízkost elektrické zásuvky. Do těla vrtačky je napevno zabudovaný přívodní kabel, což může znesnadnit práci ve výškách a špatně přístupném terénu. Výhodou klasických vrtaček s kabelem je nižší pořizovací cena a konstantní výkon, jenž je, na rozdíl od akumulátorové vrtačky, po celou dobu stabilní.

                      

Příklepová vs. vrtačka bez příklepu
Když si budete klást otázku, zda zvolit vrtačku bez příklepu či příklepovou vrtačku, ujasněte si předem, s jakými materiály budete pracovat. Pro základní práce, jakými jsou vrtání do dřeva nebo betonu, postačí vrtačka bez příklepu. Pokud se chystáte pracovat i s tvrdším materiálem a chcete vybrat univerzální vrtačku, zvolte raději variantu s příklepem. Získáte tak možnost zapnout či vypnout příklepový mechanismus, díky němuž v případě potřeby jednoduše vrtáte i do tvrdých stavebních materiálů jako kámen, ocel či beton. Při práci s měkčím materiálem příklep vypnete, abyste předešli poškození materiálu. Pro vyšší efektivitu je třeba myslet na výběr kvalitního příslušenství, zejména pak vrtáků přizpůsobených práci s tvrdými materiály.

Stojanové vrtačky
Hlavní předností stojanových vrtaček je bezesporu přesnost, jsou pevně uchyceny ve stojanu a zajistí uživateli stabilní zázemí pro vrty děr. Disponují vyšší hmotností, aby vytvořily pevnou základnu pro precizní práci. Ocení je například výrobci nábytku a jiní řemeslníci. Díky postavení na místě a zabudovanému poháněcímu kabelu se vyhnete nutnosti držet vrtačku v ruce a dokážete se plně koncentrovat.

                                  

Šroubování

Kladete si otázku, co ze trojice elektrická vrtačka –  vrtací šroubovák – elektrický šroubovák zvolit při šroubování?

Elektrická vrtačka
Není primárně určena ke šroubování, přesto ji k němu s určitým omezením lze využít.  Pokud chcete vrtačku využívat i při šroubování, je při výběru důležité volit vrtačku s plynulou regulací. Regulace ovlivní rychlost točení, výkon je však stále stejný. Vrtačky neumožňují nastavovat dotahovací moment, díky němuž se při dosažení nastavené síly zastaví. 

Vrtací šroubovák
Je vhodný pro šroubování. Kombinuje funkce elektrické vrtačky a šroubováku. Díky tomu lehce zastoupí vrtačku, ale navíc je vybaven nastavením dotahovacího momentu, nehrozí tedy stržení závitu šroubu. Aku vrtací šroubováky navíc přináší výhodu pohodlné práce bez kabelu. 

Elektrický šroubovák
Na rozdíl od vrtačky lze na jeho výstupní části uchytit šroubovací nástavce bitů. S elektrickými šroubováky se setkáte nejčastěji při profesionální práci, dotahovací moment může být elektrický, nebo mechanický. V mechanismu je umístěna odpojovací spojka, která po dosažení požadovaného zanoření šroubu nebo vrutu vypne šroubování