700
45200 Kč
136 W
1000 W
1 kg
13 kg

Vrtačky makita

Nabízíme rozmanitý sortiment kvalitních elektrických vrtaček Makita pro profesionály i občasnou práci kutilů. Vyberte si z řady hobby i profi modelů akumulátorových, stojanových, diamantových vrtaček i modelů Makita vrtaček s příklepem či bez příklepu a nabídky Makita příslušenství a spotřebního materiálu. Přinášíme různé modelové varianty vrtaček Makita přizpůsobené vysokým požadavkům pro vaši rychlou a komfortní práci. Stejně tak hobby i profi vrtačky od oblíbených značek Bosch, DeWalt, MetaboMilwaukee, Narex, Extol a dalších. Předností aku Makita vrtaček je mobilita s možností pracovat kdekoli. Díky absenci kabelu se dostanete i do těžko přístupných míst a usnadníte si práci ve výškách.

Akumulátorová vrtačka (AKU vrtačka)

Velkou předností aku vrtaček je mobilita a možnost pracovat kdekoli bez nutnosti kabelu či elektřiny. Díky absenci kabelu se dostanete i do těžko přístupných míst a usnadníte si práci ve výškách. Délku pracovní doby a výkon určuje akumulátorový článek, ve všech ostatních parametrech lze aku vrtačku srovnat s elektrickou. Vybíjením klesá i výkon vrtačky. Doporučujeme při výběru zvážit přikoupení náhradního akumulátoru. 

Výkon: Čím vyšší je napětí (V), tím vyšší je výkon.
Výdrž: Čím vyšší je kapacita akumulátoru (Ah), tím delší je výdrž.

Vrtačky s kabelem. vs. aku vrtačky

Běžná vrtačka je závislá na elektrické síti, to znamená, že při jejím užívání jste nuceni spoléhat na blízkost elektrické zásuvky. Do těla vrtačky je napevno zabudovaný přívodní kabel, což může znesnadnit práci ve výškách a špatně přístupném terénu. Výhodou klasických vrtaček s kabelem je nižší pořizovací cena a konstantní výkon, jenž je, na rozdíl od akumulátorové vrtačky, po celou dobu stabilní.

Příklepová vs. vrtačka bez příklepu

Ujasněte si předem, s jakými materiály budete pracovat. Pro základní práce, jakými jsou vrtání do dřeva nebo betonu, postačí vrtačka bez příklepu. Pokud se chystáte pracovat i s tvrdším materiálem a chcete vybrat univerzální vrtačku, zvolte raději variantu vrtačky s příklepem. Získáte tak možnost zapnout či vypnout příklepový mechanismus, díky němuž v případě potřeby jednoduše vrtáte i do tvrdých stavebních materiálů jako kámen, ocel či beton.

Stojanové vrtačky

Hlavní předností stojanových vrtaček je bezesporu přesnost, jsou pevně uchyceny ve stojanu a zajistí uživateli stabilní zázemí pro vrty děr. Disponují vyšší hmotností, aby vytvořily pevnou základnu pro precizní práci. Ocení je například výrobci nábytku a jiní řemeslníci. Díky postavení na místě a zabudovanému poháněcímu kabelu se vyhnete nutnosti držet vrtačku v ruce a dokážete se plně koncentrovat.

Kterou ze trojice elektrická vrtačka –  vrtací šroubovák – elektrický šroubovák zvolit při šroubování?

Elektrická vrtačka

Není primárně určena ke šroubování, přesto ji k němu s určitým omezením lze využít.  Pokud chcete vrtačku využívat i při šroubování, je při výběru důležité volit vrtačku s plynulou regulací. Regulace ovlivní rychlost točení, výkon je však stále stejný. Vrtačky neumožňují nastavovat dotahovací moment, díky němuž se při dosažení nastavené síly zastaví. 

Vrtací šroubovák

Je vhodný pro šroubování. Kombinuje funkce elektrické vrtačky a šroubováku. Díky tomu lehce zastoupí vrtačku, ale navíc je vybaven nastavením dotahovacího momentu, nehrozí tedy stržení závitu šroubu. Aku vrtací šroubováky navíc přináší výhodu pohodlné práce bez kabelu. 

Elektrický šroubovák

Na rozdíl od vrtačky lze na jeho výstupní části uchytit šroubovací nástavce bitů. S elektrickými šroubováky se setkáte nejčastěji při profesionální práci, dotahovací moment může být elektrický, nebo mechanický. V mechanismu je umístěna odpojovací spojka, která po dosažení požadovaného zanoření šroubu nebo vrutu vypne šroubování

 

Více k výběru elektrických vrtaček >>