Multifunkční nářadí Bosch PMF

Multi-cutter, multitool, multifunkční nářadí neboli všeuměl do dílny – jednoduše jediný stroj, který zvládne frézování, škrábání, řezání, dělení, broušení, leštění i vše dohromady. Teoreticky budete v budoucnu potřebovat na všechny úkoly jediné nářadí. Jak to ale funguje v praxi a čím se jednotlivé řady liší? Dnes se detailně podíváme na multi-cuttery PMF od Bosche.

Multifunkční nářadí Bosch PMF

Multifunkční nářadí Bosch PMF ze zelené Hobby řady se vyrábí ve třech variantách: PMF 220, 250 a 350, přičemž čísla v názvu vždy značí výkon motoru. Všechny řady mají plynují náběh i konzistentní výkon. Přestože jde o zelenou řadu, troufáme si tyhle vydařené kousky doporučit i profesionálům. Zásadní rozdíl mezi jednotlivými typy je především v dodávaném příslušenství, proto je dobré předem důkladně promyslet, k čemu budete multi-cuttery využívat. Příslušenství je sice možné zakoupit i dodatečně, nákup celé sady je ale cenově výhodnější.

Multifunkční nářadí Bosch

U všech multi-cutterů PMF naleznete v základním balení destičku pro broušení a sadu červených a bílým brusných papírů a dva nástavce pro řezání dřeva a kovu a hloubkový doraz. PMF 250 obsahuje navíc nástavec pro odsávání prachu. Nejvyšší řada PMF 350 má antivibrační rukojeť a praktické ledkové přisvícení, které usnadní práci v těžko dostupných místech.

Základní multitool PMF 220 má na rozdíl od svých kolegů zastaralejší systém upínání, které je vyřešeno klasicky skrze imbusový šroub. Manipulaci při výměně usnadňuje magnet v hlavě, který nástavec přidrží a našroubování díky němu probíhá bez zbytečných průtahů. Řada PMF 250 i 350 je opatřena moderním upínacím systémem Starlock. Při výměně jednoduše nacvaknete nástavec, v případě potřeby páčkou povolíte a sejmete dolů.

Multi-cuttery Bosch PMF jsou si na první pohled velmi podobné, každý z nich je však něčím specifický. Zátěžovému testu je podrobil i Hustej Vercajk. Jak fungují a co je důležité před výběrem zvážit? Podívejte se na videorecenzi pod článkem. 

Oblíbené kategorie nářadí Bosch

 

Všechny novinky

Související produkty