Geniální výměnný systém BOSCH X-LOCK

Extra praktický. Extra komplexní. Extra spolehlivý.

 

Výrobce Bosch přichází jako první na světe s geniálním výměnným systémem pro úhlové brusky. X-LOCK je nový dvoudílný systém pro výměnu příslušenstvíúhlovým bruskám jediným cvaknutím. Rozhraní hlavy brusky a příslušenství ve tvaru X umožňuje snadné a bezpracné uchycení. Vyniká extrémně snadnou výměnou, která eliminuje riziko ztráty matice a nevyžaduje klíč pro výměnu kotouče – příslušenství vyměníte až 5x rychleji ve srovnání s běžným systémem. Obsahuje komplexní řadu příslušenství pro všechny druhy prací s úhlovou bruskou. Navíc nikdy nenamontujete kotouče nesprávně. Jaké inovace X-LOCK přináší? 

 

Fotografie: Maximální pohodlí díky neuvolnitelným dílům, výměně bez nářadí a rychlé výměne nástrojů s minimální námahou i při uvíznutí kotouče

 

Všichni jsme se s tím při práci setkali. Už více než 80 let se příslušenství u úhlových brusek upíná stejně – pomocí příruby, matice, klíčem nebo bez klíče. X-LOCK boří rutiny výměnných systémů. Převratná inovace výrazně zjednoduší práci. Pouze vezmete kotouč a nacvaknete ho na úhlovou brusku, pomocí jednoduchého pákového mechanismu kotouč zase uvolníte.

Chystáte se pracovat a zjistíte, že jste ztratili přírubu, klíč nebo matici. Následuje dlouhé hledání. Když končí neúspěchem, nemůžete pokračovat v práci. Pokud jste díly definitivně ztratili, jste nuceni je znovu dokoupit. To platilo dříve – se systémem X-LOCK si vystačíte pouze s úhlovou bruskou a příslušenstvím, už žádné přídavné díly, které můžete zašantročit.

 

Fotografie: Bezpečné používání díky aktivní odezvě (cvaknutí), pevné uchycení kotouče zabraňuje nesprávné montáži nástrojů

 

Dalším plusem je šetrnost a praktičnost. Při hrubém broušení je matice často na obtíž a v nejhorším případě může poškrábat obrobek. X-LOCK byl vynalezen tak, aby při práci nic nepřekáželo a aby broušení probíhalo bez problémů. Výměna příslušenství zabere jen pár sekund. Navíc nikdy neuděláte chybu – kotouč nelze namontovat nesprávně. Kotouče pomocí stejného principu jednoduše vyměníte za kartáče nebo diamantové vrtací korunky. Potvrzení o bezpečném upnutí signalizuje slyšitelné zacvaknutí.

Jak přesně X-LOCK funguje? Při zatáhnutí za páčku se aktivuje uvolňovací mechanismus, upínací čelisti se otevřou a kotouč lze vyjmout. Při zacvaknutí kotouče se upínací čelisti naopak bezpečně semknou. 

 

Fotografie: Větší produktivita díky až 5x rychlejší výměně nástrojů a plochému broušení bez škrábanců. Není nutná žádná dodatečné úprava, jelikož upínací matice již nezasahuje do broušení a nezpůsobuje poškrábané povrchy. 

 

Systém X-LOCK pasuje na většinu dříve navržených brusek od firmy Bosch. X-LOCK vyniká vysokou odolností. Když vám při práci bruska upadne na zem, příslušenství zůstane bezpečně upnuté a je stále funkční. Odborníci při vyvíjení testovali příslušenství podrobením mnoha pádům i v extrémních podmínkách v prachové komoře. Otevírací páčka je plastová, takže se nezahřívá a lze ji ovládat i po delší práci. Zároveň je extrémně odolná a vyztužená ocelí.

 

X-LOCK představuje nové, převratné řešení pro všechny aplikace při řezání a broušení. 

 

Fotografie: Flexibilní možnosti použití díky plné zpětné kompatibilitě příslušenství a široké škále nářadí a příslušenství. 

Všechny novinky

Související produkty